Арслан авылында яшәүче бер ир-ат законсыз рәвештә наркотик матдәләр сатып алган, җитештергән һәм саклаган өчен шактый күләмдә хөкем ителгән.

2019 елның 30 октябре, чәршәмбе

Кайбыч районы прокуратурасы РФ Җинаять Кодексының 228 маддәсенең 1 бүлегендә каралган җинаять кылуда гаепләнүче 44 яшьлек кешегә карата җинаять эше буенча дәүләт гаепләвен хуплады.
Суд тарафыннан 2019 елның 15 августында хөкем ителүченең шәхси куллану өчен законсыз рәвештә мәк үсемлекләре һәм кыргый киндер яфрагы җыеп, законсыз рәвештә алынган массадан 77 граммлы «марихаун» наркотик чарасын әзерләве ачыкланган.
2019 елның 23 августында күрсәтелгән наркотик чараларны полиция хезмәткәрләре аның яшәү урыны буенча ТР Кайбыч районының Арсланово авылында тартып алды.
Ир үз гамәлләре белән РФ ҖК 228 маддәсенең 1 бүлегендә каралган җинаять – наркотик матдәләр сату максатыннан башка гына законсыз рәвештә сатып алу, җитештерү, саклау.
Суд утырышында хөкем ителүче гаебен тулысынча таныды.
Кайбыч район судының 2019 елның 29 октябрендәге карары белән ул РФ Җинаять Кодексының 228 маддәсенең 1 өлеше буенча 1 елга сынау срогы белән шартлы рәвештә 1 елга 2 айга ирегеннән мәхрүм ителгән.
Хөкем ителүчегә наркоманиядән дәвалау бурычы йөкләнә.
Хөкем карары законлы көченә кермәгән.