Белдерү!

2020 елның 31 июле, җомга

БЕЛДЕРМӘ
Татарстан Республикасының сәнәгать һәм башка махсус билгеләнештәге җирләре кадастр бәясен дәүләт кадастр бәяләве мәгълүматлары фондында билгеләү турында, шулай ук Хисап проектына искәрмәләр бирү тәртибе һәм вакытлары турында арадаш хисап документларын (алга таба – хисап проекты) урнаштыру турында.

Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы хәбәр итә.
«Дәүләт кадастр бәясе турында» №237-ФЗ Федераль закон һәм ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының 15.07.2009 №2202-р боерыгы нигезендә, хәзерге вакытта Татарстан Республикасы территориясендә сәнәгать һәм башка махсус билгеләнештәге җирләргә дәүләт кадастр бәяләве үткәрелә.
Татарстан Республикасының сәнәгать һәм башка махсус билгеләнештәге җирләрнең кадастр бәясен билгеләү нәтиҗәләре буенча «дәүләт кадастр бәяләве үзәге» дәүләт бюджет учреждениесе (алга таба – «ЦГКО» ДБУ) электрон документ рәвешендә хисап проекты төзелде.
02.07.20 исәп-хисап проектында булган белешмәләр һәм материаллар дәүләт кадастр бәясе фондын алып бару тәртибендә каралган күләмдә дәүләт кадастр бәяләве мәгълүматлары фондында «Интернет» мәгълүмат-телекоммуникация челтәрендәге дәүләт теркәве, кадастр һәм картография федераль хезмәтенең рәсми сайтында алтмыш көнгә урнаштырылган.
Әлеге материаллар дәүләт теркәве, кадастр һәм картография федераль хезмәтенең рәсми сайтында урнаштырылган .https://rosreestr.ru) «сервислар "бүлегендә – «Дәүләт кадастр бәяләве мәгълүматлары фондыннан мәгълүмат алу" бүлекчәсендә - «кадастр бәясен билгеләү турында хисап проектлары/дәүләт кадастр бәяләве нәтиҗәләре турында хисап проектлары".

Шулай ук хисап проекты, кушымталарны да кертеп, ДБУ «ЦГКО» рәсми сайтында урнаштырылган. http://cgko.tatarstan.ru («Эшчәнлек» бүлегендә – «арадаш хисап документлары»бүлекчәсе.
20.08.202020 елга кадәр хисап проектына карата искәрмәләр «ЦГКО» ДБУГА, шәхсән, почта аша яки электрон почта аша «Интернет»мәгълүмат-телекоммуникация челтәрен кулланып, электрон документ рәвешендә тәкъдим ителергә мөмкин. Моннан тыш, Хисап проектына карата искәрмәләр «Татарстан Республикасында дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтүнең күпфункцияле үзәге» дәүләт бюджет учреждениесенең теләсә кайсы филиалына (алга таба – «КФҮ»ДБУ) тапшырылырга мөмкин.
Проектка искәрмәләр бирү көне дип аның «ЦГКО» яки «КФҮ» ДБУнә тапшыру көне, календарь почта штемпелен оттискада күрсәтелгән көн яки аны «Интернет»мәгълүмат-телекоммуникация челтәреннән файдаланып тапшыру көне санала.
Хисап проектына карата искәрмә аның асылын бәян итү белән бергә үз эченә алырга тиеш:
1) физик затның фамилиясе, исеме һәм атасының исеме (соңгысы-булган очракта), юридик затның тулы исеме, элемтә өчен телефон номеры, хисап проектына кисәтмә биргән затның электрон почта адресы (булган очракта) ;
2) кадастр номеры һәм (яки) күчемсез милек объектының кадастр бәясен билгеләүгә карата Хисап проектына карата искәрмә бирелә торган адресы;
3) искәрмә бирелә торган хисап проекты битләренең номерларын күрсәтү (теләге буенча).
Искәрмәләргә кадастр бәясен билгеләгәндә җибәрелгән хаталарның булуын раслаучы документлар, шулай ук күчемсез милек объектының характеристикалары турында декларация дә кертелергә мөмкин.
Күчемсез милек объектларының характеристикалары турында декларация формасы һәм аны карау тәртибе «күчемсез милек объекты характеристикалары турында декларацияне карау тәртибен, шул исәптән аның рәвешләрен раслау турында»27.12.2016 ел, №846 Россия Федерациясе Икътисадый үсеш министрлыгы боерыгы белән расланды.
Хисап проектына карата искәрмәләр кабул ителә:
ДБУ "ЦГКО «түбәндәге адрес буенча урнашкан: 420021, Казан шәһәре, Париж Коммунасы ур., 8 (бина почмагыннан керү, документларны кабул итү зонасы»БТИ" АҖ).
Татарстан Республикасы территориясендә урнашкан «КФҮ» ДБУ филиаллары http://mzio.tatarstan.ru/rus/uvedomleniya.htm.
«ЦГКО» ДБУ электрон почтасы буенча электрон документ (шәхси имзасы белән сканерланган документ) рәвешендә: Gbu.Cgko@tatar.ru к
Тулырак мәгълүмат, шул исәптән күчемсез милек объектларының характеристикалары турында декларация формасы һәм аны карау тәртибе «ҮГКО» ДБУ рәсми сайтында урнаштырылган http://cgko.tatarstan.ru