Прокуратура һәм суд хезмәткәрләре Халыкара балаларны яклау көненә багышланган уртак чара үткәрделәр

2023 елның 31 мае, чәршәмбе

Ел саен 1 июньдә билгеләп үтелә торган Халыкара балаларны яклау көне алдыннан Кайбыч районы прокуроры ярдәмчесе Сафина Р.З. Кайбыч район суды судьясы ярдәмчесе Юнысов Э. а. белән берлектә Олы Кайбыч урта мәктәбе укучыларын бәйрәм белән котладылар.
Прокуратура һәм суд вәкилләре, Халыкара балаларны яклау көненә багышланган чара кысаларында, мәктәпнең 7 сыйныф укучылары алдында балалар хокукларын яклау турында лекция укыдылар, «балигъ булмаганнар арасында хокук бозуларны профилактикалау»кыска метражлы фильмын күрсәтүне оештырдылар. Укучыларга балигъ булмаганнарга кагылышлы гамәлдәге закон нормалары, балигъ булмаганнар хокукларын яклау өлкәсендә прокуратураның роле һәм бурычлары аңлатылды.
Очрашу тәмамлангач, хокук саклау органнары вәкилләре үз хокукларын һәм бурычларын белү буенча танып белү - хокукый викторина үткәрделәр.