Кайбыч районы прокуратурасы исерек хәлдә автомобиль белән идарә итү факты буенча җинаять эшен судка җибәрде.

2023 елның 30 мае, сишәмбе

Кайбицкий прокуратурасы судка исерек хәлдә булган, транспорт чарасы йөртүчесе вәкаләтле вазыйфаи затның исерек хәлдә медицина тикшерүе узу турындагы законлы таләбен үтәмәгән өчен административ җәзага тартылган затның транспорт чарасы белән кабат идарә итү факты буенча җинаять эшен җибәрде (Россия Федерациясе Җинаять кодексының 264.1 маддәсенең 1 өлеше). 2022 елның февралендә 44 яшьлек дер кешесе булуы ачыкланган. Полевая Буа РФ Административ хокук бозулар Кодексының 12.26 маддәсенең 1 өлеше буенча административ хокук бозу кылган өчен 1 ел 6 айга транспорт чарасы белән идарә итү хокукыннан мәхрүм итеп, 30 мең сум күләмендә штраф рәвешендә административ җәзага тартыла.

Шуңа да карамастан, быел апрель аенда ир-ат исерек хәлдә мопед руле артына утыра һәм Хәрәкәт барышында Молькеево Баймурзино автоюлында юл - патруль хезмәте хезмәткәрләре тарафыннан туктатыла. Җинаять кылган өчен гаепләнүчегә 3 елга кадәр ирегеннән мәхрүм итү, шулай ук транспорт чарасын конфискацияләү яный.