Кайбыч районы кешесе юридик затларның бердәм дәүләт реестрына ялган зат турында белешмәләр кертү өчен үз паспортын биргән өчен хөкем ителде.

2023 елның 17 гыйнвары, сишәмбе

Кайбыч прокуратурасы Кайбыч районының 20 яшьлек кешесенә карата җинаять эше буенча дәүләт гаепләвен хуплады.
Ул РФ Җинаять кодексының 173.2 маддәсенең 1 ө. (әгәр бу гамәлләр юридик затларның ялган затлар турындагы белешмәләрне бердәм дәүләт реестрына кертү өчен кылынса, шәхесен раслаучы документ бирү) каралган җинаять кылуда гаепле дип табылды.
Судта ачыкланганча, ир билгесез затка ЕГРЮЛГА юридик зат җитәкчесе буларак аның турында мәгълүматлар кертү максатыннан үз паспортын тапшырган.
Аннан соң аның исеменнән Кайбыч районы территориясендә җаваплылыгы чикләнгән җәмгыять теркәлгән, аны гамәлгә куючы һәм аның җитәкчесе булмаган. Юридик зат ялган теркәлгән, үз эшчәнлеген алып бармаган.
Суд, Дәүләт гаепләүчесенең фикерен исәпкә алып, гаеплене 180 сәгать мәҗбүри эшкә хөкем иткән.
Хөкем карары законлы көченә кермәде.